Антоанета Василева

гост-треньор "Превенция на трафика на хора в интернет"

Описание

Антоанета Василева е експерт и консултант по човешки права, с над 18 години опит в борбата с трафика на хора. Тя има ключови компетенции и дългогодишен опит в областта на международното сътрудничество и прилагането на национални политики за правата на децата и жените, трафика на хора, миграция и превенция на насилието, основано на пола, в съответствие с всички международни стандарти и европейската правна рамка.

Антоанета Василева е докторант в департамент „Политически науки“, към Нов български университет. Има магистърска степен по международни отношения и дипломация и специализация по международно право по права на човека в Швеция и Канада.

Г-жа Василева има професионален опит както в гражданския, така и в държавния сектор. 9 години е антитрафик координатор на България в качеството си на ръководител на Националната комисия за борба с трафика на хора към Министерския съвет. Тя е опитен обучител и консултант и има дълъг опит в мониторинга, превениция на трафика на хора и рисково поведение в интернер, директната работа с уязвими групи (като жени, деца, младежи, роми и др.) и подкрепа за жертвите на престъпления.

Антоанета Василева е член на Експертната група за борба с трафика на хора (GRETA), мониторинговия механизъм за наблюдение на Конвенцията на Съвета на Европа за борба с трафика на хора от 2019 г. и е Първи Вицепрезидент на ГРЕТА. Част е от експертния екип на фондация „Ла Страда България”/Асоциация „Анимус” и Националния център за безопасен интернет.

Обучител е по темите:

-          „Превенция на трафика на хора“

-          „Рискове и възможности в Интернет“;

-          „Въвличане на деца и младежи в трафик на хора чрез Интернет

-          „Дигитални инструменти за превантивна работа“;

и тренингите:

-          „Интерактивни методи за развиване на дигитално-медийна грамотност у децата“;

-          „Новите измерения на трафика на хора и рисковете в интернет за децата и младежите“

-          „Превенция на сексуалната онлайн експлоатация на деца“